Hosting płaty vs hosting darmowy
Usługi hostingowe to branża z której korzysta każdy, kto posiada stronę internetową. Nieważne, czy jest to mała firma, a strona to tylko wizytówka w której znajduje się kontakt, czy formularz kontaktu. Z drugiej strony może być to prywatny blog, który ma dość sporą liczbę odwiedzin, ale nie jest skomplikowany pod względem programistycznym. Istnieją także przecież międzynarodowe korporacje, których witryny odwiedzane są dziennie przez milionowe ilości użytkowników.
Niezależnie od tego do jakiej sytuacji z powyższych przypisana jest dana firma, czy chociażby człowiek, internauta – każda wymaga usług hostingowych. Rynek tej branży dzieli się na dwie główne kategorie: hosting płatny i hosting bezpłatny. Jak dobrze by nie brzmiała druga opcja, okazuje się, że nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej:
-
Hosting bezpłatny oferuje zaledwie 200mb dysku.
Oznacza to, że dana witryna nie ma niemal szans na rozwój i dodawanie nowych funkcji. Co więcej, to rozwiązanie często powoduje blokowanie strony. Dzieje się tak wtedy, gdy limit transferu zostaje przeciążony, czyli w danym momencie za dużo osób weszło na stronę. Bezpłatne wersje mogą także irytować potencjalnych klientów, ponieważ zawierają mnóstwo reklam, z których te się z kolei utrzymują;
- W odróżnieniu od hostingu bezpłatnego, hosting płatny oferuje dużo szersze możliwości.
Przede wszystkim jeśli chodzi o pojemność dysku, która liczona jest już w gigabajtach, a nie megabajtach, co zapewnia znacznie większy rozwój w przyszłości. Strony opierane na usługach hostingu płatnego nie zawierają reklam lub reklamy te są spersonalizowane i dokładnie selekcjonowane. Firmy takie oferują pomoc techniczną, ale także ograniczenia dotyczące: ilości skrzynek mailowych, domen i subdomen są znacznie mniejsze niż w hostingu darmowym.
.